Joanna i Adrian 18.07.17

Category
ślub

Nasza niezapomniana włoska podróż przedślubno-ślubno-poślubna.

Od zawsze na pytania o ślub odpowiadaliśmy zgodnie „Kiedyś po prostu pojedziemy na urlop i wrócimy po wszystkim”. Teraz wiemy, że pewnie większość wcześniej nie brała naszych odpowiedzi zbyt serio bo zdziwienie wielu znajomych i bliższych i dalszych musimy przyznać było dość duże. Tym bardziej, że o naszym wyjeździe wiedziało tylko kilka najbliższych osób. Pozostali dowiedzieli się po naszym powrocie z urlopu.

Próbując zrealizować nasz plan przejrzeliśmy wiele ofert firm organizujących takie uroczystości. Kiedy trafiliśmy na blog Joanny stwierdziliśmy, że to odpowiednia osoba. Późniejsze zdarzenia tylko to potwierdziły. Joanna zadbała o wszystko. Była naszym tłumaczem w USC, kierowcą, a nawet świadkiem. Doradziła nam florystkę – sympatyczna Pani Małgosia zadbała nie tylko o oprawę uroczystości w świeże kwiaty, ale zgodziła się również zostać naszym drugim świadkiem 🙂 Ksiądz Krzysztof nadał uroczystości poważny ton ale jednocześnie stworzył atmosferę przyjazną i ciepłą. Czuliśmy, że to ważny dla nas moment, może nawet gdzieś wewnątrz był jakiś stres ale całość zdarzeń wokół nas utwierdzała, że jesteśmy odpowiednimi osobami we właściwym miejscu i czasie. Ksiądz Krzysztof trafnie dobrał teksty czytań, a kazanie po prostu ujęło nas za serca. Na koniec uroczystości zaskoczyły nas brawa. To przesympatyczne córki Joanny  wraz z Księdzem Stanisławem, w którego kościele się znajdowaliśmy, zdecydowali się nam w ten miły sposób pogratulować 🙂 Nie możemy nie wspomnieć przy tym, że Ksiądz Stanisław w ciągu całej naszej obecności otoczył nas opieką o jaką nawet nie mieliśmy śmiałości prosić. Dziękujemy również Natalii, dzięki której dowiozłam swój bukiet ślubny do domu, choć wcześniej myślałam, że to nie będzie możliwe.

Wspaniałe krajobrazy, piękne zabytki i dobrzy ludzie. Wszystko sprawiało, że z pewnym żalem i niedosytem wyruszyliśmy w dalszą podróż.

Nie dla każdego jest ślub z wielkim weselem dla setki gości, nie dla każdego jest ślub z daleka od rodziny i znajomych. My wybraliśmy ślub w podróży. Ostatnie dni przed uroczystością spędziliśmy bez zbędnego stresu przygotowań do uroczystości zwiedzając piękne zabytki włoskich miast i miasteczek. Ślub odbył się w urokliwym kościele na jednym ze wzgórz Toskanii. W podróży poślubnej podziwialiśmy zachody słońca na Cinque Terre. To była nasza decyzja i dzisiaj wiemy, że to był dobry dla nas wybór.

Joanno dziękujemy, że razem ze swoimi przyjaciółmi pomogłaś zrealizować nam jedno z naszych marzeń 🙂

Joanna i Adrian